ROK 2011

 

 

Nový web

01.01.2010 22:41

S novým rokem přicházíme s novými stránkami Aginky, které se do budoucna snad přejmenují na stránky naší chovné stanice. Samozřejmě tu budeme informovat o všem, co se kolem nás šustne :-)

Celá naše smečka doufá, že se Vám tu bude líbit a očekáváme Vaší kritiku, komentáře, podněty....


 

 

Zajoch

07.01.2011 21:37

 Nu, dneska konečně trošku povolilo mrazivé počasí, tak jsme s Agi vyrazily na naší "bažantí" louku. Agi lítala jako pošuk, což už jsem dlouho neviděla, protože v mrazech se na procházce drží u mě a nikam nespěchá - spíš zrychluje cestou domů. Nu a na bažantí louce, jsme nepotkaly ani jednoho opeřence, ale zato Agi krásně vystavila zajocha - byl schovaný za keřem a když vyrazil, tak zůstala klidná!!! Já ji tedy podezírám, že ho neviděla, ale nicméně na můj zařvaný povel "Daun" poslušně lehla do sněhu. Pak si ještě párkrát prověřila stopu o kus dál a šly jsme domů. Fotky žádné nemáme a tak se aspoň pokochejte jak si umí Agi lebedit v křesle Poang (omlouvám se za kvalitu - je to foto z mobilu)

 

Myška

13.01.2011 20:51

Z našeho psa se pomalu stává kočka. Dneska totiž Agi ulovila a to doslova ulovila myš. Než jsem k ní došla, tak dvěma mohutnými skoky dostihla myšku a ukončila její životeček. Věnujme jí tichou vzpomínku...

Jinak Agi je ráda, že je venku teplo, běhá bez oblečku a řádí zase jako štěně. Jen kdyby jí neotravovali někteří psi s dobrým čenichem - asi jim stále ještě voní, a tak jí nedají pokoj. To se samozřejmě Agi nelíbí, takže jim to většinou trochu vysvětlí. Už aby ta "faleška" byla za ní. 

Na stránky jsme přidali novou rubriku, která ale vlastně popisuje již jen historické události - a to jest, jak jsme se Aginu snažili zabavit, když byla sama doma, jak se to dařilo, či nedařilo. Myslím si, že by se pár těchto postřehů mohlo hodit novopečeným majitelům zrzavého štěstí :-) Takže pročítejte rubriku SAMA DOMA


 

Smečka se rozrostla

19.01.2011 21:16

Milí přátelé, naše smečka se rozrostla o další přírůstek. Skoro na den přesně, kdy jsme si přivezli Agi (16.1.2009), jsme si o dva roky později 18.1.2011 přivezli jedno nechlupaté štěňátko z porodnice. Jmenuje se Ondra a doufáme, že se s naší dosavadní smečkou dobře sžije a budeme prožívat okamžiky společného zrzavého štěstí .... 

Včera proběhlo seznámení Agi s Ondráškem, který byl důkladně očuchán ze všech stran. Zatím si s ním ale Agi moc legrace neužije, protože jen leží a spí, popřípadě ho nosí panička, popřípadě brečí, což Agi zatím statečně ignoruje... 

 

Zážitky s páníkem

01.02.2011 17:14

Pomalu zajíždíme nějaký režim s naším novým "štěňátkem". V poledne chodíme na společnou prochajdu - panička, Agi a Ondra, odpoledne se pak jde vyvenčit ještě páník s Agi. Sice je odpoledne dost šero až tma, ale zažívají spousty zajímavých chvil. Na denním pořádku jsou potyčky Agi s cizími psy, kteří si ji chtějí očuchat nebo se jen rychle přiběhnou. Je fakt, že Agi jim voní snad jako by hárala, protože leckteří pánečci svoje psy vůbec nemůžou od Agi odtáhnout, ale stejně naše zrzavka vždycky po takovém střetu dostane sodu. No, ale zajímavější zážitek se stal minulý týden, kdy během jedné procházky Agi v křoví vyrušila pěkně rostlého divočáka, pak vystavila zajocha a nakonec ještě vypíchla bažocha. Už aby měl páneček flintu a úlovky by Agi mohla nosit k večeři :-) 

Pár fotek z minulých dní jsme přidali do fotogalérky.

Prochajda s Ellinkovci, jinak nůůůda....

19.02.2011 13:59

 Tak co se u nás děje? Nic moc. Chodíme na prochajdy střídavě s páníkem a s paničkou, trénujeme zlehka aporty a děláme ztracenou. Ale žádný trvdý trénink. Zviřátka taky žádný, jen od ostatních pejskařů slýcháme, kde všude potkali divočáky :-) Pár fotek z poslední doby tuna

Nejlepší návštěva byla minulý týden, a to když přijeli Ellinkovci ze Zvole, to jsme si tuze dobře hráli. Ellie si pěkně prohledala terén zarostlé třešňovky a potrénovali jsme též nějaký ten aport. A občas se na procházce obejví někdo, koho Agi nesežere na potkání, ale hraje si jako štěně. Minulý týden to byla borderka Beruška a černá smečka Henrietta, Louise a Buffy. Fotogalérka ze psí louky tuna.


Na bažantí louce jsou zajoši

11.03.2011 10:26

To jsme se takhle jednou šli projít jako rodinka na "bažantí louku" a narazili jsme na zajocha. Musíme se pochlubit - Agi ho nehonila ! No, nehonila.... Nevystavila ho (šla povětru), vyběhl před ní, popoběhla asi 10m a za šíleného řevu (paničky) a píšťalky(pánečka) zadaunovala :-) No, nicméně to považujeme za úspěch. Pak ještě vypíchla bažocha, ale to už je nůda a to zůstane stát sama od sebe. Pár fotek z poslední doby tuna.

Že by...?

23.03.2011 14:21

 Že by se z naší zrzavky konečně stala chovná súčka? ANO! Konečně panička vyřídila papíry a v průkazu původu máme od pana Navrátila "Doporučena k chovu". Takže už jen čekáme na vyřízení chovné stanice a můžeme hledat ženichy! No, tak rychlé to asi nebude, ale jeden nikdy neví:-) Agi si zatím užívá poklidného jara, prohání bažochy, hledá myši a k tomu žere hlínu.  

A protože nemáme moc fotek, ale točíme videa, tak tu je ochutnávka (co má umět správná chovná súčka):

https://www.youtube.com/watch?v=qEReeR9kk0c

https://www.youtube.com/watch?v=ci-DLiyduzU&NR=1

Blbnu, blbneš, blbneme

05.04.2011 21:13

Čao, čao. Panička blne a svádí to na kojení, Agi blbne a svádí to na skončenou falešku a tak dohromady všichni blbneme. A protože se u nás nic novýho neděje, tak jen přidáváme starší videa, jak blbneme :-)


 

Kdo si všiml?

13.04.2011 07:48

 Otvírám soutěž, "Kdo si všiml drobné úpravy v záhlaví stránek?" .... Soutěž ukončena, ti co uhohli, mají bod:-)

Ano, Aginka už má svojí chovnou stanici!!! 

 

Poprvé letos ve vodě

20.04.2011 20:28

Tak venku propuklo jaro v plné síle, teploty téměř letní, dorazil nám nový aportek ve tvaru kachny, a z toho vyplývá jediné - Agi se musela jít letos poprvé smočit:-) Nejdřív jsme trochu potrénovali na louce, na suchu, aby jsme aspoň trochu pojistili, že nový aport nezůstane ve Vltavě plovat i napřesrok a šlo se. Agi musela čekat na povel a když byl vyřčen, tak vypálila, jak střela a hupsla do vody, jak jsme to nikdy předtím neviděli. A hurá přinesla "kachničku" pěkně zvesela. Pak ještě jednou a šlo se dom:-)

Příště "kachničku" vylepšíme letkou z pravé kachničky a potrénujeme víc:-) 

Výstava Budějky

26.04.2011 22:29

Jak panička slíbila, tak udělala. Agina zvládla podzimky, tak za odměnu jela na výstavu. No, né že by se jí nějak extra chtělo, ale jeli jsme pokoušet štěstí. Takže v sobotu ráno abfahrt z Prahy směr České Budějovice. Výprava to byla veliká, protože nacpat do auta pánečky, Ondru v sedačce, Aginu v "rakvičce", kočár, rybařinu(pruty, holiny), několik batohů a tašek bylo jako hrát hru Tetris. Když jsme konečně úspěšně zavřeli všechny dveře, tak jsem si vydechla a řekla, že nejhorší část máme za sebou:-) Do Budějc jsme dorazili kolem půl jedenácté, sluníčko pálilo o106 a na řadě byli teprve mladí psi - času dost. Takže jsme se zvesela přivítali s Ivou a Beccou, s Táňou a Bernýškem, s Terezou a Cilkou a  s Jitkou a Adinou. Okoukli jsme pana rozhodčího p. Václavíka a zdál se být pečlivý a upřímný. Do kruhu nás nastoupilo 5, šly jsme jako druhé. Agina pěkně běhala, ochotně stála, zubky si nechala prohlídnout, doufala jsem, že by mohlo být hodnocení výborná. Ale pan rozhodčí mě překvapil, když mi řekl: "Zastavte a nesahejte na ní." (Rozuměj na Agi), to už mi bylo divný - a taky, že jo. Nelíbila se mu Aginy záď, prý je "přestavená" - co to je, netuším. Takže VD jako vyšitý a šly jsme se zařadit. Já zklamaná, Agi to bylo upřímně jedno, už aby se šlo někam do stínu. Nakonec v naší třídě všechny fenky dostaly VD, z toho my VD3. Jedna majitelka se dozvěděla, že její fenka je "červená" a jeden majitel se dozvěděl, že "rozhodčí stojí před ním a že není v lese". Takže tím pro mě končí výstavní kariéra, pro nás je Agi nejhezčí fenka pod sluncem, ať má záď jakoukouli a vždycky bude VÝBORNÁ.  Páneček se tedy nabídl, že od nynějška na výstavách předvádí Aginku on, takže není všem dnům konec.

Samozřejmě moc gratulujeme Becce, která si vyběhala V3 a Bernýšovi, který dostal V4, Adině s VD1 a Cilce s VD4. Fotoreport z Budějc tuna.


Die Simulantenbande - Agi

04.05.2011 20:27

Po výstavě v Budějkách jsme strávili jeden týden v Sušici, a co si z toho naše zrzavka odvezla - kašlík! V neděli večer začla dělat divné zvuky, pak vyblinkala granule a pak ještě spousty zvláštního materiálu a paničku napadl hned psincový kašel - achich ouvej. Takže jsme v pondělí naklusali k panu doktorovi - ten nám řekl, že ať je to jakejkoli kašel, léčí se stejně. Agurka se třásla jako osika, byla vyšetřena a dostala tři pigára a se značně provětrananou šrajtoflí jsme mířili k domovu. A prý klidový režim, ch jo... Takže hned cestou prohnala pár kosáků, co jsme potkali, vyválela se v trávě a vesele skotačila - no, aspoň že se jí ulevilo. Takže zrzavka chodí jen na kraťounké procházky, po kterých se stejně rozchrchlá a dostává meducínu.  

Všechno pučí, řaší, voní

18.05.2011 21:50

No vlastně už je všechno vypučený, vyrašený a vypadá to jako v létě a to se naší Agince moc líbí, páč ve vysoké trávě se ukrývá spousty bažochů a občas nějaký ten ušák. Takže naše gaučová povalečka prožene perka nějaké zvířeně. Na bažocha narazíme skoro každý den, nicméně to není "organizované" hledání, ale Agina si hledá  jak chce. Tudíž ani nelze mluvit o klidech, páč 1) než si panička uvědomí, co se děje, 2) než panička vytáhne píšťalku 3) než zabrzdí kočár a 4) nejdůležitější - panička si uvědomí, že nechce budit spícího Ondru, tak Agi běhá, skáče a skotačí s bažochem. No, naši obranu, občas uděláme klasický hledání a Agi pěkně postupuje, ale vystavení zatím moc neproběhlo. Bažoši halt utíkají a utíkají... Jinak občas hodíme aport (lehoučkou "kačenu") na louce nebo v lesíku. Do vody zatím nepůjdem, aby Agurka neprochladla a nebyl z toho zase kašlík. Doma moc srandy není, jen když Ondra blinká, tak po něm Agi uklízí :-) Fotenky z poslední doby co nevidět.... :-)


Háravka

02.06.2011 13:53

Naše zrzavka se rozhodla posledního květnového dne začít hárat, tak máme na 3 týdny (resp. 3 měsíce) o zábavu postaráno. Tentýž den jsme šli s Ellie a Aničkou oslavit její pracovní úspěch na podzimkách do Kunratického lesa, kde se holky řádně prolítali. Agi málem sejmula cyklistu, udělali jsme společně aport z vody i ztracenou se zajochem a občas šly holky pěkně výhánět z křoví. Z čehož si hlavě přinesly tuny klíšťat :-)

Jinak zrzavka úspěšně pokračuje v "gaučingu" a žádný velký trénink se nekoná. Jediné, co provozuje pořád je hledání na vlastní pěst a pak většinou vypíchnutí nějakého bažocha - uklidovat ji při tom, je pro paničku nadlidský úkol. Takže pomalu vzdávám naděje na výcvik na vodu, protože s prďolou v kočáře to opravdu nejde :-(

Slaměná vdova

13.06.2011 22:28

Takže naše zrzavé štěstí dále hárá, pejsci se na ní lepí jak mouchy na hovínko, a občas si z ničeho nic táhle zavyje :-) No, nicméně Agurka se na 4 dny stala slaměnou vdovou, když jsme ji nechali na hlídání v Pilníkově a my si odjeli klíďo píďo na výlet. Tam se měla královsky, protože na zahradě se pohybuje jeden pěkný ušák, který utekl z králíkárny, takže ho pěkně vyčmuchávala, vystavovala mezi prkny a mohla se zbláznit, tak že ještě hodinu po "chytací akci" dýchala frekvencí 300/min. Taktéž pěkně hlídala za plotem a každého kolemjdoucího zvesela vyštěkala. 

 

Tak nic, tak slez :-)

11.07.2011 22:16

 Čao, všichni. Zrzavka dohárala, a padla na ní jakási únava - nevíme, jestli horkem nebo hormónama :-) Takže si s kámošema moc nehraje a kluky vyloženě zahání, ať jí dají pokoj:-) Nicméně, když má příležitost, tak vypíchne bažocha na psí louce a nebo prohledává houští v lesíku. Nicméně většinu času tráví doma v pelechu a ochotně poslouchá békajícího raráška, popřípadě po něm utírá jeho blinkance. O prodlouženém víkendu jsme udělali, ale minidovču po Vysočině, tak se aspoň prolítala po nových, neprobádaných polích a lesích. Jednou si dokonce pěkně vystopovala zajocha:-) V usedlosti Pod Javorem v Řásné u Telče se nám tuze líbilo a Agi se tam zblízka seznámi s ovečkou, která jí chtěla trkat přes plot :-) V největším parnu v sobotu jsme se jeli společně vykoupat do rybníka. Panička předváděla ochotu na hluboké vodě a Agi jí následovala, ale jen pro to, aby jí panička neuplavala někam za roh :-) Tím byl učiněn poslední pokus cvičit na zkoušky z vodní práce a rozhodli jsme se se na zkoušky vyprdnout ....Tak nic, tak slez. Jako náplast sme pořídili nový pelech, aby se jí doma dobře leželo :-)

Prázdniny - leháro

24.08.2011 14:37

Tak se vám líně hlásíme z Práglu, je tu hic a když není hic, tak je zima, každopádně si naše zrzavka Aginka obsadila nejoblíbenější křeslo v bytě a to jest Poang from IKEA a v něm tráví 99% veškerého času. Co má taky chudák holka dělat, když všude na zemi ji pronásleduje plazící se rarach, který by ji "ubacal" do bezvědomí :-) Venku si občas vypíchne bažocha a občas přinese ztracenou. Do vody jsme se za celé léto ani nedostali, kromě jednoho rychlocyklovýletu k rybnAspoň jednou pořádnej zajoch

15.09.2011 20:26

Naše zrzavé štěstí si po dlouhé době vyzkoušelo aport s pořádným zajochem (teda králíkem, ale pro vylepšení dojmu tomu říkejme zajoch). Vytáhli jsme tedy po roce zajocha, se kterým jsme trénovali na podzimky a udělali jsme stopu, ztracenou, pohozený aport na krátko i pár aportů delších na viděnou. Do toho pár povelů pro hledání, přivolání a daun a zastesklo se nám(rozuměj paničce a Agi) po pořádném tréninku. Na závěr jsme zajocha pohřbili v nedalekém lesíku, zamáčkli slzu a šli jsme se nechat terorizovat malým rarachem :-) Nu nicméně Agi si pěkně vystavila jednoho zajíčka i v třešňovce v Praze, byl pěkně u cesty,   vystavila ho, postoupila pár krůčku, vypíchla (bez dovolení!) ale po dvou skocích zadaunovala.... Halt klidy nikdy nebyly její silná stránka :-)

íku, kde se zeleně osvěžila panička i Aginka. 

 

Stromovka a kašel

10.10.2011 20:49

O víkendu se naše zrzavka byla pořádně vyvenčit ve Stromovce s kamarádem výmarákem a tamní hustá frekvence psů všech možných velikostí, temperamentů a nátur jí dala pěkně zabrat. Takže než si stačila očuchat jednoho kámoše, už se na ní sápal další, ale ona už koukala po dalším někde v dáli. Ale na běhání jsou stejně nejlepší maďaři a že jsme jich pár potkali. Nejlíp se honí "veverkomyši" a respekt má z boxerů, ovčáků a dog. Do toho jezírko s milionem kačen a vlakový násep, kde se proháněj zajoši. Takže o zážitky na celej tejden postaráno. Zato minulý týden jsme měli o zábavu postaráno zase my, protože naše gaučová povalečka si začala po ránu kašlat. Dostala naordinovaný jitrocelový sirup na piškotech a klid v pelechu u topení... Do Lipky už bude určitě fit, aby stačila tempu sourozenců i mamky a mohly pořádně dovádět... Všichni se moc těšíme!

Na opruzeniny

13.10.2011 23:24

Aginka se rozhodla, že mast Rybilka (ukrutně smradlavá záležitost na dětskou prdelku) je škoda používat jen k vnějšímu užití a tak si na ní včetně uzávěru pochutnala, když měla dlouhou chvilku sama doma. Po chvíli nicméně Rybilka chtěla opět ven, takže Agi namazala většinu koberce Rybilkou s granulema. No, aspoň máme KONEČNĚ důvod koupit nový koberec!  

 

 

 Vivat Lipka!

24.10.2011 21:15

Lipka = Zrzavců ráj. Prodloužený víkend jsme strávili na Šumavěnce na chalupě s bandou zrzavců a jedním černochem. No, nic lepšího být ani nemůže, psi štastný jak blechy, pánící vyježděný na kolech a paničky uťapaný z výletů. Tak zase za rok! Fotenky budou u Ellinkovců popř. Bernýškovců.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velmi vzácná fotka, Agi leží v těsné blízkosti mamky Riny :-)


Trocha adrenalinu

27.11.2011 22:44

Aby se panička zas tak moc nenudila, tak jsme si dneska zažily adrenalinový zážitek. Byli jsme v Sušici, od rána krásně azúro, příjemný vítr, úplně to vybízelo jít na prochajdu. Malého teroristu vzal do kočáru děda, tak jsme samy s Agi vyrazily na louky v okolí. Agi běhala jak zběsilá, pocvičily jsme hledání, daunování, trochu si zablbly a užívaly jsme si nádherného dne. Ve vysoké trávě Agi vyplašila dvě srnéčky, které si ladně odhopkaly do lesíka aniž by je naše zrzavé štěstí spatřilo ani vystavilo. Přišly jsme k ohradám s kraváma a koňma, oboje byly zvědaví, tak přišly blíže. Kravičky se trochu bály, tak zacouvaly, kdežto koníci si s námi šli neohroženě "popovídat". Agi je zlehka očuchala, a koníci se šli napít do vany s vodou. Když v tom slyším vykviknutí, ohlídnu se, Agi dělá úskok dozadu a s ocasem mezi nohama tryskem mizí po cestě v dáli. Dostala ránu od elektrického ohradníku! Koně se splašili a utekli někam na pastvinu, když já beru píšťalku a pískám o106, ať se ta naše zrzavka vrátí. A taky jsem si myslela, že za chvíli přiběhne se sklopenýma ušima, "že to jako fakt bolelo a chci utěšit!". Jenže já pískala minutu, dvě, tři a už se mi v hlavě honí černé myšlenky, že to tu Agi moc nezná, lekla se a běží buhví kam. Volám pánečkovi, "Průser, Agi se zaběhla!" Tak já zůstávám na místě, páneček vyráží od domova naším směrem. To už brečím, že den po Agininých třetích narozeninách o ní přijdeme.... A jdu pomalu směrem po cestě, kam běžela, rozhlížím se, pískám, volám, ... A po chvíli ji vidím na protejším kopci v remízku, jak stojí a dívá se mým směrem, a tak znovu zapískám a volám. A ona nic, stojí dál. "OK, zlato moje, běžím za tebou!" a rozběhnu se za ní. Jenže než vysupím kopec, tak Agi je FUČ!!! V tu chvíli volá páneček, kterou cestou jsme šly, a já mu roztržitě vysvětluju, kudy a on v tu chvíli řekne, "Mám ji, je tu!" .... No, ze mě to spadlo a řvu zas jak želva... Díky bohu! I když nejsem věřící, tak v tu chvíli jsme mu vážně upřímně poděkovala :-) Za chvíli jsme se setkaly, Agi ke mě vesele přiběhla, já koukala, jestli nemá nějak popálený čumák nebo jazyk, nebo kam tu ránu mohla dostat a vše bylo v pořádku... 

Jak si člověk najednou uvědomí, co všechno se může stát, o co může přijít a jak moc by měl být opatrný... i když je to "JENOM" pes :-)


První hon

17.12.2011 19:44

A je to tady, Aginka si dnes prožila křest honem! Byly jsme spolu ve Zlatníkách na jih od Prahy. Nejdřív jsme nekřesťansky brzo vstávaly, abychom se ještě za tmy přesunuly do Zvole, kde byl sraz s Ellie a Aničkou. Po řádném přivítání, jsme se zahřály čajem a pomalu jsme se odebraly do Zlatník. Po deváté hodině, jsme nahopkaly na valník a hurá na první leč. Vypuštěno bylo 50 bažantů. Obestoupili jsme první lesík a čekali. A první bažanti na sebe dali dlouho čekat, takže mezitím zimou rozklepaná Aginka, kníkala, vyla, poštěkávala a když v blízkosti spadli první kohouti, tak se nedala udržet na řemenu.  Po vypuštění byla jak neřízená střela a to doslova, protože vyběhla a vlastně nevěděla kam. Snažila jsem se ji usměrňovat a tak po chvíli přinesla prvního kohouta. Pak jsme šli prohledávat lesík  a tam panička "dohledala" ještě jednoho a tak ho Agi aspoň přinesla.Řádně promrzlí jsme se přesouvali k druhé leči - to už byl podlouhlý pás rákosí podél potoka a takové širší křoví. Tam bylo vypuštěno opět 50 kohoutů. Začátek byl opět nesmělý, ale když začali padat  bažanti a vypustila jsem Agi, tak to byla radost pohledět. Tryskem uháněla ke kohoutovi, když bylo potřeba, tak ho dodělala a přinášela tak překotně, že přes bažanta kolikrát ani neviděla a běžela šikmo, takže jsem jí musela "navigovat" ke mně. Tak se nám navršila kupička asi 6 bažantů a šlo se prohledávat křoví. Tam už nebylo nic, ale Agi hledala o106. Pak následoval třetí přesun na valníku a prohledávání lesní školky, pak zarostlé "zahrady" a opět křoví podél potoka. To už bez výsledku.  Na závěrečném výřadu bylo 75 kohoutů a jeden zajoch. Takže suma sumárum, byl to pro nás obě jedinečný zážitek, a jestli můžu mluvit za Agi, kdyby tam nebyly tak dlouhé přesuny a čekání na řemenu, tak to byl její ohaří sen:-) A za paničku říkám, ojedinělý zážitek:-) Mám radost, že Agi je opravdu chuťová fena, a že ji pár místních myslivců pochválilo:-) Fotky tady od Lucky. A pár fotek s uloveným bažochem tuna.