ROK 2012

 

Koncertující háravka

31.01.2012 21:07

Tak s měsíčním zpožděním se Agi rozhodla hárat v polovině ledna. Když na ní přišly "její" dny, tak kňučela za všech okolností doma, venku, na vodítku i na volno a nedej bože ji nechat doma samotnou. To jsme se tedy dozvěděli až zpětně od paní sousedky, že Agi nepřetržitě koncertovala celé 3 hodiny, co jsme byli pryč. Až mi bylo líto, že jí nedopřejeme ženicha, a že tu v okolí má zrzavé nápadníky! Nejvíc se jí líbil 9 letý maďar  Brit, se kterým tedy tancovala jako o život a myslím, že on by se dlouho přemlouvat nenechal :-) Nu, nicméně kritické dny jsou za námi, na mrazivé procházky jsme našly sparing partnerku maďarku Taru, a po procházce si Agi každý večer debužíruje v poloze ležmo na hřbetě - viz foto. 

 

Jaro

07.03.2012 12:52

Venku svítí slunko, sice ještě trochu mrzne, ale Agi venku loví všechno, co jí přijde pod čumák - nejčastěji teda myšky. Doma se nudí (zaplať pánbu se to projevuje jejím spánkem) a nebo musí čelit útokům malého pokušitele Ondry, který jí láká na jídlo, hází po ní míčky a nevybíravě "hladí". No ze všeho nejradši ale žere, a to doslova. Sežere na co příjde, a když je náhodou někde sama, tak vyluxuje i sušený nudle do polívky.

Chtělo by to nějaký trénink s mrtvolama, nehlásí se někdo?

Jo a aby se nenudila panička, tak jsme se přihlásili na výstavu do Letňan, přijďte nás povzbudit, až si půjdem pro další VDéčko ;-)

Lovu zdar!

 

Zajoši a pacička

15.04.2012 21:44

Haló, haló přátelé. U nás se skoro nic neděje, tak ani nemáme, co psát. Ale dnes se udály hned dvě akce. V Pilníkově - kde jsme za celé tři roky viděli dohromady dva a půl zajíce - jsme dnes po ránu vyplašili hned tři. Agi je blízko u cesty vůbec nečekala,  a když vyběhli hned před ní, tak je vystavila na viděnou, zajoši ji okoukli a až po mém ukrutném zapískání k daunu se jali na útěk. Moje zlatá zrzavečka má obrovskou pochvalu, že to uklidovala a pomalu se sunula do daunu. Musela jsem jí sice pomoct ještě zařváním, ale lehla. Zajoši zatím odhopkali do nedalekého křoví. U nohy jsem s ní popošla asi 10 metrů a vypustila ke hledání, za chvíli vypíchla jednoho z nich a zase uklidovala. Pak už se naštěstí všichni schovali důkladně, takže Agi mohla prohledávat s akčním radiusem 50m.  S vyplazeným jazykem se ke mě vracela a já měla radost, že je šťastná. Pak ještě vystavila jednu srnéčku v roští a zvesela jsme se vraceli domů.

Nicméně druhá událost nebyla tak veselá, Agi si o něco rozřízla polštářek na přední tlapce. Zjistili jsme to až doma podle krvavých stop. Naštěstí je to jen malá ranka a na okraji polštářku, takže ani nekulhá. Doma jsme to ošetřili, na pár dní dostane slušivou botičku a snad bude brzy dobře. 

 

Agi je TETA!!!

17.04.2012 19:50

Dnes se Aginka stala sedminásobnou tetou! Ségře Ellince mooooc gratulujeme a přejeme hodně zdraví všem mrňosukům a hodně sil mamině samotné. Více sledujte tu https://www.ellie.estranky.cz/ nebo tu https://www.facebook.com/OfNettlefield.

 

Jinak pacička se hojí dobře, Agi venku běhá se slušivou botkou jako by se nechumelilo a doma dělá hérečku a skáče po třech :-)

 

Kulturní akce

16.05.2012 21:31

Zdravíme v máji. Tenhle měsíc jsme začali kulturní akcí zvanou výstava psů a šly jsme si postát, pokecat, pokoukat a trochu i polaškovat s kamarády a známými do Letňan. Paničce se tam líbilo moc, Agince už tolik né (chudák furt uvázaná na drátě a tolik zajímavých příležitostí ke hrátkám....) No, okoukli jsme mladé pejsky - samí fešáci, pak psí "žampióny", mezi kterými exceloval nevlastní brácha Berný (V1, CAC, r. CACIB). Ve veteránech se blejsknul Fox z Mečkovské skály a utvrdil nás ve své všestrannosti výstavní i pracovní. Pak před námi šly mladé fenečky, to už nás tolik nezajímalo a pak ještě spousta dalších fenek, než přišla na řadu "pracovka". Tam jsme nastoupily 3 holky A´Lora Boglarca, Berta z  Hanačova a naše štěstí. Pan MVDr. Šimek byl opravdu pečlivý a všechny přezkoumával několikrát. Naší zrzavku si několikrát nechal proběhnout, několikrát zastavit bez štelování do výstavního postoje a pak nám řekl, že má přestavěnou záď , trochu víc kůže na krku, ale jinak je že je Velmi Dobrá. Takže konečné pořadí Berta V1, A´Lora VD2 a my VD3. Takže klasika :-) Tak jsme si za odměnu koupily nový obojek a kus žvance na žvejkání a spolu s Ellinkovcema jeli domů. ;-)

Foto z výstavy nemáme, kouknout můžete na fotky u Bernýho...

Jinak Aginka je nejspokojenější při lítání v polích v Pilníkově, kde jí to náramně voní,  a v Práglu si teď užívá bažantů, který i hezky vystavuje - tráva je tak akorát vysoká a pěkně prohledává:-)

 

Roupy, roupy a zase roupy

12.07.2012 13:58

Čao milí kynologičtí přátelé. Víte, jak to vypadá, když má Agi roupy? Snaží se sežrat na co příjde, takže za poslední týdny to byly Bebe sušenky z kočárku, zbytek chleba z kuchyňské linky, samozřejmostí jsou všechny kousky jídla, které upadnou komukoliv na zem, sem tam nějá ekl nalezená kost a hafo trávy. To se pak nemůžeme divit, že to pak vrací i s úrokama - nejlépe na koberec. A tak aby se nám balón moc nezakulacoval, večer dostává o trochu míň granulek - asi tak o dvě:-) Jinak na naší psí louce se občas vyloupne bažant, někdy i kočka, v cizích krajích byl prohnán i zajíc. Jinak je Aginka miliónově klidná - celej den leží v klubíčku na svém doublepelechu a dělá, že tu není. Tedy pokud jí nezačne poňoukat malý záškodník a házet jí do čenichu míček i jiné hračky. Taky už jsme se byli letos proplavčit, jen pro klacek, aport jsme nechali doma. Agurka to nezapomněla a  hezky přinášela. Foteny z posledních 2 měsíců nějak přeberu a dodám. Něco tam máme, i když jako od Rinkovců, Ellinkovců, natož pak Berníkovců to není. No halt bude muset páneček koupit Agince novej objektiv:-)  

 

přidáno foto

22.07.2012 13:38

To jen, abyste věděli, že nám nezreznul foťák. Tak tu to je.

Další okupant

03.09.2012 21:32

Naší jedinou novinkou je, že do naší smečky přibyl další malý záškodník. Jmenuje se Tomáš a bohužel pro Aginku je zase dvounohý, takže s ním nebude moc legrace. Jediná výhoda je, že zatím má svůj pelíšek jinde a  neokupje Aginky křeslo :-) Druhá výhoda je, že neječí tolik jako starší Ondra ... což se časem ale asi taky změní. 

Přejeme Agince pevné nervy :-)

 

26.8.2012

 


 Rodina je základ smečky

21.10.2012 22:24

Aginka se hlásí z nudných Bohnic. Nemá tu nic jinýho na práci než jen vystavovat a honit veverky, protože se při procházkách furt čeká na malýho záškodníka. A když si jako kratochvíli začne hrabat myšku, tak jí malý diverzant začne rejpat klackem u čumáku a různě strkat. Většinou pomůže, když ho Agi olízne nebo zahrabe hlínou:-) Jen pro radost s sebou někdy vezmeme aport a párkrát pohodíme.

Tak jsme tento víkend chtěli Agince udělat radost (a přiznejme si, že i sobě) a zajeli jsme za sourozenci. V sobotu to byl Berný s Táňou a Honzou a v neděli naše milovaná Ellie s Aničkou a Davidem. Procházky byly nadmíru vydařené, i když nebylo pro samou mlhu psy skoro vidět, ale za to si zrzavci pěkně zaběhali v polích i v lese. S Ellinkou proběhlo samozřejmě dováďení, honičky a okusování, což Agi zvedlo náladu (doufám, že aspoň na týden). A my všichni se moc těšíme na „Lipka Summit“, kde takových radovánek bude celý víkend. Hurá!

 

To to letí...

26.11.2012 22:53

... a naší Agince jsou dnes 4 ročky! Dělá nám po většinu času samou radost a taky funguje jako výborný topení, alarm a vysavač v jednom:-) Za poslední měsíc má tedy na kontě ještě jedno prokousnuté ucho maďaří fenečky, za což jsem myslela, že jí ukamenuju, ale halt je to už paní v nejlepších letech a nechce si  hrát s každým mrnětem. Za to s Ondrou hrajou hry „ kdo tam bude dřív“ a nebo „přivítáme tátu“ - hádejte kdo je vždycky lepší:-) A taky jí malý vůdce hází aporty cca 1 metr před sebe, které Agi za mohutného povzbuzování paničky přinese. Výstavu v Letňanech jsme radši neabsolvovaly a panička se šla kochat maďaří krásou sama. 

Za to nejkrásnější víkend v roce proběhl opět na Lipce s naší úžasnou rodinkou Rinkou, Beccou, Ellie, Berňou a Garpem. Agi si po dlouhé době zkusila pěkný aport pernaté i srstnaté a dokonce poprvé v životě nosila paní lišku :-) ... že bysme ty lesky vážně zkusily???? ....

Fotky snad budou na spřátelených webech Ellie a Berňi.