ROK 2010 v kostce

 

 


30.12.2010

Konec roku na krku a já jsem do toho začala kulhat. Páníci netuší proč, ale vždycky po delší procházce si šetřím pravou přední packu. Prý že simuluju, páč venku lítám jak pošuk. A taky míň žeru, nad granulkama ohrnuju pysk, tak mi jich začali dávat míň, škrti. Místo aby mi koupili pořádnou flákotu z prasátka. Přátelé, jak už naznačnuju v PFku, úspěšný start do nového roku, hodně kynologických, loveckých i osobních úspěchů a ať je ten následující rok 2011 stejně tak podařený jako ten letošní. Zdar. Vaše Agi 

21.12.2010

Venku je furt zima, což mě vůbec neba, tak se radši válím doma v pelechu nebo v křesle Poang from IKEA. Panička na mě zkouší nový povel "Agi, poang!" načež já mám vyskočit do křesla a uvelebit se, což mi nečiní žádný problém. Jediná novinka z poslední doby je, že mi přišel pracovní certifikát, takže příští rok pokud mě panička vezme na výstavu, tak to zkusíme ve třídě pracovní. A když jsme u těch papírů, tak pomalu začneme zařizovat založení chovné stanice, prý abych měla štěňátka von Bahnhof .

A všem příznivcům zrzavého, rezavého i žemlového štěstí přejeme hezké svátky a vše nejlepší v novém roce!!! 


9.12.2010

Áhojte, venku se to zbláznilo, nejdřív napadla bílá peřina, že jsem málem zapadla, pak byl mráz, že mi málem upadl ocásek a páník mě v tom mrazu vzal na běžky - 2x!!!, pak sníh začal tát a do toho pršet a dneska ten sajratík zase všechen zmrznul. Zdokumentované tyhle změny nemáme, takže mě ani neuvidíte v mém slušivém oblečku. Ale zato vám prozradím, že jsem poprvé spala s páníkama v posteli. No, vyměkli. Oba. Ale prý na svojí obhajobu říkají, že to nebylo doma, ale na horské chatě, kde bylo ukrutně zima. Pár fotek tady. A ještě se panička vybičovala, aby vybrala ty nejlepší fotky za poslední rok a nechala z nich udělat kalendář - výběr TU.

 

28.11.2010

Oslava narozenin ve Zvoli proběhla v klidném duchu. Už se ségrou nevydržíme halt tolik jako před rokem. Ale abyste si nemysleli,  okusovaly jsme se řádně, honily venku i vevnitř a přetahovaly o všecko možný. Dostaly jsme "dortík" z konzervy, dárečky plný mňamkózních uší, ale stejně nejlepší bylo, že jsme mohly být spolu. Druhý den ráno jsme se šly všichni společně projít do místního lesíka a zadovádět si do čerstvého prašanu. Páníci děkujem a chcem co nejdřív zase být spolu. Vaše rezavky Agi a Ellie. Pár fotek na rajčeti.

26.11.2010

 

DNESKA MÁM NAROZENINY!!!

 Už je ze mě dvouročka :-)

Jedu to oslavit za mojí nejoblíbenější ségrou ELLIE!!!

14.11.2010

Ahojda všici, začala jsem hárat, chjo! Hned na dovolence v Sušici, z čehož měla nějvětší "radost" babička, páč jsem jí pěkně kapičkovala na koberec. Nicméně zase mě tam neotravovali žádní nápadníci, protože jsme chodily na prochajdy do lesíka. Po dlouhé době jsem měla stopu zajocha v Hradešicích a protože blbec běžel zrovna po pohnojeným poli, tak jsem se vrátila jako smrdutý tchoř. V Sušici jsme si vyšlápli na Svatobor s jezevčicemi Julčou a Týnou - fotos zde. Ale jinak jsem si vždycky na prochajdě našla nějakou stopu srnečky a nebo v lepším případě kočky a pronásledovala je :-) Takže nějaký klidy před zvěří mě vůbec netrápí .... Za to paničku trochu jo.... Nu a abych si ten zájem o stopu trochu oživila, tak jsem si dneska prohnala též pár srneček - ale zato v Pilníkově - fotos here.

3.11.2010

Je to nůda, když už netrénuju na zkoušky. Panička mě jen tak cvičně někde pohodí aportek, ale jinak žádnej dril. V Pilníkově jsem prohnala jednu kočku, ale pak se se mnou chtěla pustit do bitky, tak jsem trochu vycouvala, ale stejně bych jí nejradši čapla a udělala z ní aport. Jenže venkovská číča byla bojovná. Pak jsem si vyčuchala pár srnéček a na viděnou je vystavila. Druhý den jsem zázrakem narazila na zajocha, ale toho už jsem vážně vystavovat nechtěla, tak jsem ho trochu prohnala, jenže musím poslouchat tu zpropadenou píšťalku, na kterou začala panička pískat, hned jak jsem vyběhla. Takže jsem po chvíli zadanouvala. A chodíme na procházky s ostatníma čtyřnožcema. O víkendu jsme navštívili ve Vrchlabí retrievery Briu a Tara a samozřejmě jejich páníky, dnes jsem se prolítala v Letňanech s borderkou Beruškou. Příští týden budeme zase dovolenkovat s paničkou v Sušici, takže se těším na místní srnéčky. Pár fotek z Vrchlabí tu.

25.10.2010

Zrzavo, kam se podíváš. Tak to byl supr víkend na Lipce na Šumavě, kde se konal sraz  odchovánků z Katova a jako bonus tam byl s námi kámoš Garp.

V pátek proběhla seznamka s mými mladšími sourozenci Beccou a Bernardem, který mě ale moc nebrali - já se těšila na Ellie. Ta přijela o trochu později a  naše vítání stálo za chvíli čekání. Páníci se trošku poupravili pivkem i paňácama a šlo se spát. V sobotu se parta rozdělila na pěší a cyklisty a vyrazilo se na výlety - my pěší jsme to vzali na Knížecí pláně, kde byla hospoda i prostor před hospodou plný psů - z Německa. My jsme se ale moc nedružili, spíš jsme se zahřívali u páníků na klíně. Po příchodu k chatě jsme ještě potrénovali aport se zajochem, kterého obstarali též Katováci a docela nám to šlo. Já jsem ho sice trochu potřásala, Rinka si ho chtěla vzít někam stranou a Ellie se vždycky trochu rozmyslela, jestli ho má přinést, ale všechny jsme ho nakonec donesly svým paničkám. Večer jsme byli řádně unavení, takže se postupně zalehlo do pelíšků a všichni zrzavci více či méně odpočívali, zatímco páníci se cpali výbornými grilovanými steaky od Milana a Ivy. Voněla tím celá chalupa. Hrály se karty, jedlo se a pilo, takže páníci zalehli zase značně poupravení do svých pelechů, ten můj to dokonce zalomil v kuchyni na lavici:-) V neděli už byly výlety střízlivější, protože únava zmáhala nás čtyřnohé i ty dvounohé a taky  začalo poprchávat.

Musíme poděkovat všem zúčastněným a speciálně Katovákům (anóbrž BekoRinkovcům) za organizaci, protože to bylo supr setkání a móc se nám na Lipce líbilo.

Pár fotek jsme dali na rajče.

 

20.10.2010

Oficiálně gratuluji Ellie k úspěšným vlohovkám, které s paničkou složily v I. ceně!!! O víkendu nás čeká supr akce, kde se budou slavit všechny úspěchy !!! Na Šumavě bude zrzavo-černé setkání. Dorazí Ellie, mladší brácha Berný a mladší ségra Becca, nebude chybět mamka Rina a jediný černoch Garp. A protože u nás zatím nic nového, nehárám, zajíčky nelovím, tak tady je aspoň pár fotek z výletů na Lipno a na Šumavu.

12.10.2010

Hoj, hoj, přátelé, z dovolenky v Sušici jsem se vrátila a řeknu Vám - byla tam nůůůda. Za celý týden jsem jen dvakrát vyčmuchala srnečky a šla po jejich stopě a v Hradešicích taky jen srnéčky. Ani jeden zajoch, ani jeden bažoch. Na druhou stranu musím uznat, že to bylo fajn, protože tam jsou všechny pachy pro mě nový, takže jsem lítala jako pošuk neustále. Naštěstí žádný drsný trénink daunu se nekonal (panička asi vyměkla). A tak jen občas musím lehnout na písknutí a občas dohledat aportek v trávě, takže bájo. V Praze jsem opět potkala své kámoše zrzavce, boxera Camerona i výmara Dastyho a dneska jsem si prohnala i vipetky, a to mě docela bavilo, páč to jsou jediný psi, kteří jsou rychlejší než já.

Těším se až uvidím zase svojí rodinu, chystá se totiž sraz, ale všichni doufáme, že nezačnu hárat, abysme vůbec na sraz mohli jet.......

1.10.2010

To nám krásně začal podzim, co? Všude to voní zajíčkama a bažochama a já to všechno vyčmuchávám. Panička nějak zvolnila v tréninku, takže já se trochu nudím, nemám co nosit, povel dostanu jen občas, jen mě sekýruje při hledání, páč já si lítám, kam chci. Včera jsme byly, ostatně jako skoro každý den, na psí louce. Potkaly jsme tam moje známé maďary Brita a Maggie a ještě se k nám přidala mladice Tara (té je půl roku) a lítali jsme všichni ostošet. Když už jsme dělali druhé kolečko, tak mě najednou ve vysoké trávě něco praštilo do nosu, tak ja vystavuju - panička mi chvíli nevěřila, protože jsem trošinku mávala prutem - ale tak postoupím, a ejlhle přede mnou bažoch. Tak jsem ho vypíchla a kupodivu zůstala stát na místě. To pak byla pochvala od paničky! No mě to samozřejmě nedalo, tak jsem dalších 5 minut lítala okolo místa, kde byl bažoch a vůbec jsem nechtěla dom. Příští týden si s paničkou uděláme dovolenou v Sušici a v Hradešicích, kde by sem tam nějaký zajoch mohl být. Nu, ale prý mě čeká trénink pořádného Daunu, páč na dálku a zvlášť když něco navětřím, jsem prý neposlušná. No, já vám to za týden napráskám, co mi panička provede:-)

23.9.2010

Na podzimkách jsme bohužel neměli foťák s sebou, ale TADY je odkaz na fotky od spolubojovnice gordonsetřice Bory z Dvorku Čamourku

19.9.2010

Report z podzimek

Dneska píše panička, protože je šťastná jako blecha zato já jsem dokonale vytuhla.

Nervozita ze zkoušek se projevila už v noci, samozřejmě se mi zdálo, že nás vyhodili už při společném honu ze zkoušek, a podobné radosti, jako že Agi nebude poslouchat, nevystaví apod. Ráno jsme už v půl osmý dorazili do Netluk u Uhříněvsi, po prezenci a nástupu se vyrazilo autama o kousek dál a začal společný hon. Dostali jsme přiděleného střelce(mimochodem to byl vedoucí naší skupiny) a dala jsem první povel Hledej. Agi vyrazila jako, že se jde seznamovat s ostatními psy, ale naštěstí na píšťalku zareagovala dobře a už hledala hezky. První pole a remízek jsme přešli beze zvěře. Na dalším poli mi Agi zmizela za zarostlým sloupem elektrického vedení a podezřele dlouho jsem ji neviděla, tak jsem pískla a nic, podruhé a nic a za chvíli z bezového houští před ní vylítl bažant. Náš pan střelec bleskurychle zareagoval a bažocha střelil. Agi bez povelu "vystřelila" za ním a bez otálení ho popadla a ukázkově přinesla. Až mi to vyrazilo dech, páč nikdy předtím neměla možnost si něco podobnýho zkusit. Teplý bažoch se pohodil ostatním hafanům, kteří ukázkově přinesli. Takže teplá pernatá 4 a  šlo se dál. Agi krájela pole slušně, ale na něco zapomněla, na jednoho zajocha, na kterého jsem málem šlápla já. Zajoch vyrazil (naštěstí směrem od vůdců i psů) a náš střelec opět bezchybně vystřelil. Já se pokusila píšťalkou ještě před výstřelem o daun, ale Agi letěla jak vítr za zajochem, který dostal broky rovnou do hlavy. Takže ho doběhla, trochu mu pomohla ke skonu a opět přinesla. Ostatní pesani pohozeného teplého zajocha přinesli též bez problému. Společný hon ukončen, za 4. Pak se šlo hledat a vystavovat individuálně, my jsme to měli prokázat v třešňovém sadu ( jak příznačný, celý rok chodíme do třešňovky - jen trochu víc zarostlý). A jako na potvoru, žádná zvěř, nicméně Agi byla pochválena za styl, ověřování, ochotu stále vyhledávat a "chuťovost" (po tatínkovi). Pak v tom samém sadu se udělaly dohledávky. U bažocha Agi  trochu nechtěla běžet dopředu, protože si pořád myslela, že prohledáváme společně a že se taky hnu z místa, jenže já stála jako dřevo a musela jsem jí dát ještě 2x povel hledej dopředu, aby věděla, že teď už je to na ní a musí tam něco najít a přinést. Povedlo se, bažocha bafla a hezky předala. Pak dohledávka zajocha, tam už Agi vyrazila hezky, ale při zpáteční cestě si se zajochem trochu pohrávala, tak jsem ji důrazným "No" zklidnila a pak už to hezky donesla a předala. Takže obě dohledávky za 4. Následovalo ověření vystavování na bažochovi doneseném a pěkně svázaném. Potom, co jeden bažoch odlítl i se svázanýma nožkama (protože ho pan rozhodčí pustil ze vzduchu), tak se musel sehnat druhý kousek. Jedna gordonka před námi vystavila, druhý pes, taky gordon, nevystavil. Já byla nervózní jak pes, furt jsem kontrolovala vítr, Aginu zpomalovala a světe div se, Agi pěkně navětřila, přišla si blíž a pevně vystavila. Hurá za 4. Dokonce mě nechala dojít až k ní a ani se nehla (no možná to bylo tím, že už měla čumák v kopřivách a dál se jí nechtělo ) Nu, já už začínala věřit, že to bude dobrý. Pak jsme se přesunuli na pole posekané vojtěšky, kde se tahaly vlečky. To už šlo rychle, bažoch bez problému, zajoch bez problému. 4,4. Já už začínala být veselá, ale ještě před námi byla koupačka v místním kačáku. Tam Agi akorát trochu zaváhala po výstřelu, kdy si odběhla trochu za mě, ale na povel Aport, kačenu pěkně přinesla i předala. Za 4. (I chování po výstřelu za 4, to jsem si myslela, že nám něco strhnou - sama jsem se divila, že Agi couvla, ale nepanikařila). Závěr sakum prdum, měli jsme hodně štěstí, možná štěstí začátečníků, ale povedlo se a to mě hřeje nejvíc. Když jsme se dokonce dozvěděli, že jsme první z celých zkoušek, tak se mi to ani nechtělo věřit. No, naše rezatka má můj neskonalý obdiv, jak je šikovná a já mám radost, že jsem jí to moc nekazila.

Celkové resumé:  Agi - vítěz podzimních zkoušek, I. cena, 297bodů, nos 4

Jsme obě utahaný, spokojený a šťastný. Lovu zdar!

Všem, kteří nám drželi palce, podporovali nás a trénovali moc děkujeme, jmenovitě babi Ivě z Katova, panu Prouzovi z Hronova a samozřejmě pánečkovi za technickou i morální podporu!

 

 

13.9.2010

Ahojda, představte si páníci mě nechali v sobotu na hlídání u babičky a normálně mi ujeli někam na svatbu. Mě se teda na chalupě moc nelíbilo, tak jsem kňučela u vrátek skoro celý odpoledne. Druhý den ráno si mě teda vyzvedli a za odměnu jsme jeli do Katova za mamkou a nevlastní ségrou Beccou. Nejdřív se šlo trénovat na pole. Bažanta v pytli jsem nevystavila, pak jsem ho nechtěla přinést teplýho, pak jsem neudělala vlečku se zajochem, tak mě museli zchladit v rybníce, abych začla trochu pracovat. Prohnala jsem si srnéčku a od tý doby jsem už všechno poctivě přinesla - bažocha i zajocha z vlečky a znovu bažocha z vody i s ránou jako z děla. Pak jsme šli řádit s Garpem a Beccou na dvorku, zatímco páníci se ládovali úžasnou bábovkou od babi Ivy, takže to byl nádherně strávený den. Fotos here.

9.9.2010

Ahojda přátelé, furt cvičíme, dohledávky, aport, vlečky, hledání na píšťalku i do vody mě nutí. O víkendu nám děda přinesl i pěknýho králíka, tak jsem si zase vyzkoušela teplou, ale řeknu vám blbě se to drží. To polozmrzlej zajoch se drží líp. Pak jsme s ním udělali i vlečky, u kterých jsem trochu blbla, protože lítám jak pošuk a spíš si místo, abych šla po stopě, tak si ho navětřím proti větru a vrátím se k němu. Takže vlečky jsou takový 50:50 Ale baví mě to. V pondělí jsme byli oblíhdnout honitbu v Uhříněvsi, kam pojedem na zkoušky a taky jsme si zkusili společný hon ( s páníkem), jenže tam je teď všechno pokombajnovaný a posekaný, takže vidím už dopředu, že tam nic není. Pak mě taky nalákali pánici do rybníka s vysokým břehem, což o to, já jsem tam skočila, ale ven jsem se nemohla dostat! No tak mi pomohli za obojek :-) To jsem zvědavá, jestli i na těch zkouškách to budou házet do tohohle rybníka....

Fotky z tréninku  jsou hotovy.

Dnešek jsme ještě zakončily prochajdou s Ellie a Aničkou v Kunratickém lese, kde jsem hned u metra vypíchla bažocha a za chvíli zajocha, ale ani jednoho jsem nevystavila. Nicméně jsme se ségrou prolítaly do sytosti, prohledaly pár křovisek, osvěžily v potoce a bylo nám kráááásně....

31.8.2010

Zítra začíná meteorologický podzim a víte, co to znamená??? Že se blíží PODZIMNÍ zkoušky! Teda panička si stále myslí, že já se nechám zkoušet z nějakých disciplín, ale já osobně si myslím, že to bude zkoušení z toho, jak nejrychleji lítat na podzim. Nu, nicméně jsme v neděli navštívili pana Prouzu, aby nám řekl, co si o tom zkoušení myslí. Začali jsme v lese dohledávkou polozmrzlýho zajíce a kačeny, to mě pochválil, přinesla jsem bez chyby. Pak jsme zkusili vlečku s kačenou, opravdu poctivě odvlečenou 150 kroků, tu jsem pěkně čapla, ale cestou zpět jsem se "ztratila" a při hledání paničky jsem kačenu pustila:-) Tak jsme šli dál trénovat dohledávku na louku, kde jsem zase zajocha i kačenu přinesla bez zaváhání. A následovala vlečka se zajochem, tu jsem vypracovala taky dobře a kačenu jakbysmet. Nakonec jsem ještě měla prokázat, že mi voní i teplý králíček, tak jsem ho též donesla. Nu a cestou zpět jsme se zastavili u rybníka a s obrovskou řachou z kulovnice(?) spadla kačena do rybníka a též jsem jí dvakrát přinesla, jednou tedy s druhým povelem, a napodruhé dobře, jen jsem si nechtěla dosednout úplně na zadek. Takže konečný verdikt pana Prouzy, jestli vystavuju, tak by se podzimek nebál. Jupí!!!

Nu a protože panička je megaloman, tak hned druhý den, jsme jeli na trénink na Kladno k mému vlastně "otčímovi" Artovi a Zuzce a ještě s námi šla trénovat maďarka Růžena s páníkem. Tam jsme udělali společný hon, za ten panička dostala vytknuto, že běhám moc dopředu a málo do stran, že bych mohla něco přeběhnout. Pak jsme dělali aport pohozeného zajocha a bažocha, což mi nedělalo problém. Pak jsme dělali dohledávku obojího, u zajocha jsem si udělala pár oblouků a furt jsem ho nemohla najít, ale nakonec jsem ho našla. A nakonec následovala vlečka s bažochem, na které bych teda pohořela, páč jsem sice šla po stopě, ale pak jsem zas začala lítat jak pošuk a k bažochovi jsem ani nedoběhla. Takže sakumprdum, máme trénovat hledání pěkně do stran a dělat vlečky, zatím kratší a klidně na šňůře a postupně prodlužovat.

Panička to asi bere vážně, páč dneska jsme šli na mojí oblíbenou psí louku a místo lítání na volno, jsme trénovali s atrapou zajocha, aport pohozeného, vlečku (navoněla mi ho nějakým umělým sajratem)a dohledávku a pak hledání na píšťalku.  Nu ale při té dohledávce panička "vypíchla" zajocha. Tak jsme zkusili stopu a od té doby mě od stopy nemohla odtrhnout, já zajocha vypíchla ještě dvakrát, páč ten trumbera se furt schovával na té samé louce. Jenže jsem ho nevystavila, ch jo. Tak jsme za "odměnu" trénovali dauny na dálku.

Fotky z tréninků jsou tady. Enjoy!

 

18.8.2010

Přidány fotky z výstavy a tréninku aportu.

15.8.2010

Nemám ráda déšť a nemám ráda čekání, kdy se nic neděje. No a páníci mě obojímu vystavili skoro celou sobotu dopoledne na výstavě v Zákupech. Jediná radost byla moje ségra Ellie, se kterou jsme mohli řádit v zámeckém parku a déšť nám na chvíli nevadil. Ještě před tím jsem si ale stačila znepřátelit Stellu "adrenalinku" a ještě jednu rezavku, když jsme se dostali do křížku. A tak jsem před výstavou uštědřila malou oděrku Stelle a sama jsem obrdžela dva šrámy pod a nad okem od druhé rezatky. No a pak už se děla ta méně zajímavá část, posuzování v kruzích. Já jsem nastoupila ještě se 4 spolubojovnicemi do mezitřídy. Pan rozhodčí Dvořák byl přísný a udělil mi hodnocení velmi dobrá 3, což mě osobně je úplně fuk, ale paničku to mrzí, páč si myslí, že výborná teda jsem  :-) No nic, úplný popis v sekci Výstavy a foto bude conevidět. 

11.8.2010

Ahojda kámoši. Panička se zbláznila s podzimkama a vyhlašuje soutěž "Koupíme králíka nebo zajocha" Případní uchazeči dejte nám vědět:-) Prý to mrtvé zvíře budu muset aportovat, páč kozlík i dummíka přináším obstojně. No, nicméně prý je v plánu konzultace s panem Prouzou a ten to rozsekne, jestli na to mám.

A speciální vzkaz pro babi Ivu, hodila by se Vám sobota 4.9.? Že bych trochu oslintala vašeho zajocha z mrazáku?

4.8.2010

Po supr víkendu, kdy se Ellie stala Kopřivovou :-) a pak jsme spolu řádili skoro celý víkend,  přijeli k nám Katováci a vyčmuchala jsem divoký prase, který nás  pak s paničkou honilo, je tu zase nudný týden, kdy trénuju aporty, občas nějakej bažoch a jinak nic.

A pro zpestření fotky z dovči jsou tady a tady.

27.7.2010

Hola, hola skandinávská vižlenka se hlásí, že je doma! A že je RÁDA doma! A víte proč? Protože ti Švédi a Norové (nebo jak my jsme jim začli říkat Noři) jsou studený jak můj čumák a furt chtěj aby pesani byli na vodítku. A to víte jak já - duše nevyběhaná -  toužím běhat všude a za všech okolností na volno. Takže jsem se párktát sice proběhla liduprázdným  i zvěřípustým lesíkem či vřesovištěm, kde jsem byla poštípána hejnem muchniček nebo komárů, ale většinu času jsem trávila na vodítku. No a ještě víc času v autě ve svojí rakvičce - a za to můžou páníci, páč drandili po severu jako divý. Nicméně jsem zažila i fajné okamžiky, kdy jsem si vyčmuchala tetřeví slepičku, šla po stopě nějaký velký srnky (tam tomu říkaj sob), prohnala jednoho zajocha, viděla z auta lišky a stádo sobů a nasávala spousty nových pachů. Taky jsem ochutnala móře- je teda pěkně hnusný - nepijte to! A dokonce jsem si v něm zaplavala k bójce, čož jsem si myslela, že by  mohl být supr úlovek, ale nebyl. Jo a víte, co bylo na celý dovolený nejhezčí? Že jsem spala s páníkama ve stanu, byla tam sice vždycky zima jak v psinci, ale to večerní tulení se do spacáku bylo supr. Doma mám sice teplo, ale zase spím na zemi v pelechu.

Pánící chtějí udělat vlastní stránky celý dovolený, tak sem pak hodíme odkaz.

2.7.2010

To je venku hic, co?  Tak já jsem se šla schladit do rybníku a páníci mi hnedka házej kačenu. No tak  jsem ji musela přinést no. Ale docela mě to bavilo :-) Tady je odkaz na fotenky z tréninku  a pak nějaký blbnutí na louce.

Těď budu nějakou dobu pryč, prý jedeme někam na sever, tak se Vám ozvu až se vrátíme. Hoj haf!

 

24.6.2010

Přináším pár událostí minulých dní. Ta, co nejvíc zvedla mandle paničce byla, když jsem jednomu celkem pěknému podvrťákovi prokousla ucho jen proto, že se ke mě přiblížil, zrovna ve chvíli, kdy jsem nasávala bažantí pachy z vysoké trávy. Chudák ani nevěděl, co se děje, tak jen svěsil ocas a s naříkáním odběhl k paničce. Naštěstí to nebylo nic vážného (na šití nebo tak), ale ušisko měl červený pěkně. Takže jsem dostala sodu, musela poslouchat jako hodinky celou procházku a výhružku, že budu chodit ven s košíkem. To néééé. Zavolejte už na tu mojí paničku tu sociálku!!! 

Další novinky, jsou ohledně aportu. Už mi to celkem jde, ale pořád na mě funguje víc metoda cukru než biče, takže když jsem chválena pracuju mnohem líp. Nu a tuhle sobotu jsem si mohla vyzkoušet přinášení teplé zvěře (Teda jestli se dá holoubatům říkat zvěř) Od jednoho známého jsme dostali darem 3 holoubata, ještě pěkně teplá, tak jsem je hned musela všechny ukázkově přinášet. A docela mi to šlo. Jinak aport trénujeme pořád s 2kg dummíkem, ale asi mi ho ztíží.

Ju a už konečně PEVNĚ vystavuju! Z čehož má panička taky radost. Prostě když dostanu do čumáku ten správný pach bažocha, tak ztuhnu, neotáčím se, nepřešlapuju, nevrtím ocasem a někdy nechám paničku bažocha vypíchnout. Nevýhoda je, že teď ju tu u nás spousta malých kuřátek, tak musíme být opatrní, abych si nedala nějakýho k svačině - za čož by asi následoval zase világoš :-)

Fotenky z poslední doby nemáme, tak panička udělá takový miš maš album z mobilu i foťáku.

15.6.2010

Ahojda milí přátelé,  ozývám se po delší odmlce, páč jsem zase byla na dovolené. Panička se jela opět vzdělávat na Vysočinu, tak jsme s páníkem byli střídavě na letním bytě v Pilníkově, kde neúnavně lovím kočičku a v Praze, kde neúnavně lovím bažochy a zajochy. Aport mi do tlamy týden nikdo necpal, čož je chválihodné, ale prý to zase začne. O víkendu jsme byli navštívit Ellinkovce, což je ta nejpříjemnější návštěva jaká může být. Se ségrou jsme se kočkovali do úmoru, zatímco pánici se cpali buřtama. Druhý den jsme vyrazili na prochajdu, kde jsme potrénovali aport s kačenou. Odkaz na fotky od Ellinkovců tady.

2.6. 2010

Tož ahoj aportéři! Zase se hlásí Agi. Panička mě drezúruje jak nějakýho cirkusovýho koňa! Furt mi cpe do tlamy nějakej aport a že to mám držet. Mě to teda silně neba a furt jí to plivu, tak ona mi naoplátku drží čelisti rukama. Ach jo! Nemáte někdo nějaký bobule, že bych jí nasypala do čaje, aby už nebyla taková akční a dala mi pokoj? Jinak na prochajdách je teď supr, tráva poporostla nad mojí kohoutkovou výšku a skáču si v ní vesele jak kamzík, občas nějakej bažoch občas i zajoch. Jinak držíme pěsti mamině Rině, která už to má naspadnutí, prý jich má v břuchu 12!

24.5.2010

Dnes podává report panička, Agi nemluví (vysvětlení viz níže):

Novinky z Hronovského víkendu. V sobotu jsme začali jen ve třech - p. Prouza s Benem, Lenka(?) s Nerem a my. Hned na první disciplíně aport z ohrádky jsme dostali slušnou sprchu. Prý si Agi ze mě dělá srandu a nemá respekt, tudíž ani ten aport, který normálně nosí, tak vyplivla před paničkou. Takže verdikt, hravý aport je naprd, musí být donucený. Načež se panička ošívala celé dopoledne, že si to rozmyslí. Dohledávka v lese, na louce, vlečka by byla dobrá, Agi krásně používá nos, navětří si a jde přímo k aportu. Nicméně lišče nevzala vůbec, proto si panička musela dojít, kačenu donesla a pak vyplivla, načež na druhý pokus jí pěkně prokřupala hlavu a krk. Závěr není aport. Pak jsme ještě zkusili vodu, kačenu donese, nicméně zase před paničkou vyplivne. Ochota k práci na vodě není, ani za piškot. V neděli to bylo stejné, trénovali jsme i s cizími kozlíky a ty nosila i s předávkou hezky, dokonce i ten 4kg, ale se zajochem si hrála a načínala ho - bestie. Závěr  z celého víkendu - musíme začít trénovat šlapaný aport, a přidat na disciplíně, jinak letos podzimky neuděláme. Což by byla velká škoda, páč panu Prouzovi se Agi líbila při práci. ....

Fotky tuna.

Takže dneska jsme to poprvé zkusily - paničce krvácí srdce, Agi je smutná a nemluví se mnou. Ale vydržíme - když jsme viděli, jak ostatní psi krásně aportujou a nejsou zlomení, nebo nijak bázliví, tak mě to to konečně po roce přesvědčilo, že to zkusíme.

17.5.2010

Tak, co je u nás nového? Byli jsme všichni s pánečkama, nejdřív v Jizerkách upálit čarodějnice, pak v Sušici a nakonec jsme se rozdělili a paničku jsme vysadili v Jimramově na Vysočině a s páníkem jsme pokračovali na sever. A zůstali jsme na letním bytě v Pilníkově. A tám to bylo bájo, každý den dvě procházky  a na každé(!) jsem vždycky vyčmuchala nebo dokonce vystavila srnéčky.

Postupně jsem přesala hárat, nicméně na psy funguju pořád jako magnet. Takže je dost nevybíravým způsobem odháním. Ale když jsem měla "svoje dny" a toužila jsem po statném ženichovi, tak jsem doma trénovala vytí a dokonce mě nezajímaly mňamkózní hračky ani granule. Ale páníci mi radost nedopřáli, takže žádní malí rezatí drtiči bytu nebudu

Další pokrok je, že už v pohodě nosím 2kg "zajocha" a předsednu před paničku. Jenže ona mi to furt schovává dál a dál, tak to musím nosit strášnou dálku!!! Trénujeme dauny na dálku a hlavně zpomalení hledání, což je stále největší ořech, ale prej už jsem klidnější... No, já jim to na další procházce zase nandám.

čao milí kamarádi rezatého štěstí a raději sledujte mojí maminu Rinu, kterou čeká nová várka brablenců!!! Přijedu ti je okouknout, mami!

2.5.2010

MOOOC velká gratulace mojí sestřičce Ellie, která včera na výstavě v Praze získala všechny možné tituly, které mohla. Takže Ellie je V1, CAJC, BOB, BIG5 !!! V překladu je výborná, nejlepší z mladých fen, nejlepší z plemene MOK a 5. nejlepší ze skupiny ohařů!!! To je co? Mě z toho jde hlava kolem. Ségra, pro mě si stejně pořád THE BEST!

29.4. 2010

Příděl fotek z výstavy a úterního hlídání Ellie.

27.4.2010

Ahojda, tak tu je report z předešlého víkendu. V pátek jsme se vydali směr jih do Dubného u ČB za mým bráchou Archiem, páč jsme v sobotu měli naplánovanou výstavu. Když jsme dorazili do Dubného vyřítila jsem se z kufru na Archieho a začali jsme se honit, skákat a provokovat tak intenzivně, že jsme si vůůůbec nevyšimli, že kousek od nás stojí srnečky, který nás pozorujou. V bitkách a škádlení jsme pokračovali až skoro do půlnoci, kdy už jsme vytuhli. V sobotu nás čekal parný den, který ale začal ještě v Dubném prochajdou, pak pokračoval přesunem do Budějc, kde teda bylo hafanů až mi z toho šla hlava kolem a hlavně - furt jsem musela být na drátě, ch jo! Brácha šel do kruhu dřív, tak jsem ho pozorovala, jak se předvádí a jak běhá, abych to taky uměla. Archie se panu rozhodčímu líbil a dostal V2. Pak v dalším kruhu šel další brácha Albert, který dostal VD, asi spíš za to, že ani chvilku nepostál a pořád hopsal na pána. V našem kruhu - mladých maďarek -  nás bylo celkem 5. Já, Bonnie Bella "Adrenalin", Cira od Jizerského splavu s Helčou, Clara Gurdau a Garnet Jantar Devil. Nejdřív jsme se před panem rozhodčím Jursou proběhly, pak jsme šly jednotlivě ukázat v postoji svoje přednosti. Já jsem se mu líbila v postoji i v pohybu, ale vytkl mi hodně volné kůže na krku a hlavě a označil mě za lymfatickou, takže mi od té doby páníci říkaj "Lymfatická hlava". Takže první se umístila  Clara Gurdau - V1, druhá byla Garnet Jantar Devil - V2, pak moje maličkost V3, a pak Cira i Bonnie byly obě VD. Když jsme vyběhli z kruhu, tak nás ještě čekal výběr do chovu, kterým jsem prošla v pohodě a hodně mě chválili, že mám pěkný hřbet a mechaniku pohybu a takový věci. Změřili mě v kohoutku 58cm, takže jsem se o centimetr zmenšila. A v papírech mám, že jsem kandidát chovu! Po náročném dopoledni jsme se odjeli zrekreovat do kempu Zlatá Koruna, kde jsme udělali prochajdu a po ní to hned zalomili každý do svého pelechu. V neděli jsme jeli navštívit Boršováky - tzn. bráchu od paničky. Tam jsme taky udělali prochajdu podél Vltavy. Pak jsme ještě udělali zastávku na Hluboké a nabrali směr Prágl. 

A další novinky ze začátku týdne. V pondělí přijela Ellie - HURRRÁÁÁ. A úterý jsme strávily společně nejdřív doma, kde jsme si zanaříkaly, že nám je smutno a odpoledne jsme s paničkou vyrazili na prochajdu do Třešňovky.

A další novinka je, že jsem začala hárat :-( No prostě se mi nechtělo do Hlučína na další výstavu, no. Amigo, Joey, babí Irčo, sorryyyyyyy.  

25. 4. 2010

O víkendu jsem byla v Budějkách na výstavě a získala jsem ocenění V3 (výborná 3), od pana rozhodčího Jursy  ze Slovenska. Jinak ještě Archie dostal V2 a Albert VD. Více info a fotky dodáme co nevidět....

20.4.2010

Přidáváme pár fotek z krásné něděle v Katově, kde jsme společně s Ellie, těhulkou Rinkou a Garpem potrénovali - střelbu, hledání, aporty....

 

16.4. 2010

Tak aby nebyla nůda, svěřím se Vám milí kamarádi, co se mi tento týden přihodilo. Každý den jsme s paničkou nebo páníkem venku v třešňovce, kde poctivě vyčmuchávám bažanty. Vystavila jsem 1 zajocha a 1 bažocha, jinak všechno vypíchnuto mojí zbrklostí. Včera jsem se poprvé letos koupala, přinesla jsem párktát klacek z Vltavy a udělala lví skok ze břehu do vody  na kačera. No málem jsem ho doplavala, ale on prevít se najednou vyšvihnul z vody a uletěl. Dneska dopoledne jsme byli na "lovecké" procházce v Draháni. Hned na začátku jsem vypíchla malýho zajocha, ale na písknutí jsem zadaunovala (!!!). Pak jsem moooc hezky vystavila bažocha a opět, když vzlítnul jsem na písknutí zadaunovala. Tož jsem se hned na začátku pěkně zachuťovala a páníci měli co dělat aby mě neztratili, já jsem to tam chtěla prošmejdit všude.... Nu a pak přišla část, na kterou nejsem moc hrdá. Panička mi pohodila mrtvýho bažanta a že ho mám přiníst, ale mě se nechtělo, tak jsem ho nepřinesla. Kozlík jo, ale bažocha ne.... To jsem ale můra, co? Na paničce bylo vidět, že se zlobí, ale já lítala a čmuchala dál ty ŽIVÝ bažochy. Takže jsem ještě prohnala kousek srnéčku, ale na písknutí jsem se zastavila. A páníci ještě říkali, že viděli lišku( !), nevím, jestli jim to mám věřit, prý byla taková zrzvočerná, ale je fakt, že úplně nový čmuch jsem tam cítila. 

Zítra se těším na Ellie a na mamku Rinu do Katova. Berem s sebou i tu mrtvolu, takže asi zase budu trénovat. Ch jo....

11.4. 2010

Ahojte,  jdu se chlubit s novinkami. Pacičku už mám skoro zahojenou, šlic tam mám tedy pořádnej, ale lítám s tím rychlostí světla a vůbec mě to neobtěžuje. Důkaz  zde.

Minulý víkend mi byla panička nevěrná a vyměnila mě za smečku nějakejch vořechů, který jí táhli na saních. A ještě jí při tom vyfotili. No nevím, co na tom je, štvát se dopředu a tahat ještě těžký sáně a ještě těžšího dvounožce. Mě osobně teda tahání vůbec nebaví. Teda kromě vodítka, to tahám ráda.

Minulý víkend jsem byla v ZOO, téda tam vám je zvířátek a všechny se mi líbili. Foto zde.

Jináč, naše lovecké pokusy se mým zraněním značně zpomalili, páč mě panička nebrala nikam za bažochama ani zajochama. Nicméně, kráááááásně jsem jednou vystavila bažantí slepičku. A jednou jsem kráááásně zachovala klid za utíkající srnéčkou, ale teda až po tom, co na mě panička zařvala "Stůj!". No, stejně jsem jsem byla zaklíněná v šípkové keři, takže se nic jiného než  "Stát!" nedalo .

Jo a už jsem Vám říkala, že jsem rozkousala v pořadí již třetí píšťalku? Je to supr zábava, hlavně ty ostrý hrany  jsou k sežrání. Takže panička objednala další 2, ať si zase pochutnám

Jo a ještě jedna novinka, v pátek jsem měla durchfall, tak jsem si doma musela ulevit, ať má panička taky co uklízet ne?

 

31.3.2010

 Mám kyčle A/A !!!! Hurrrááááá!!!!

Vysvětlivky: Rentgen mých kyčelních kloubů kvůli dysplazii kyč. kl. dopadl nejlépe, jak mohl. Mám zdravé klouby.

Jinak pacinu jsem si včera obnažila od všech obvazů až na stehy a jeden se mi povedlo i vyndat, takže jsme opět zamířili na veterinu, kde jsem dostala novou vrstvu obvazů a efektní límec kolem krku. Takže až budu sama doma, budu muset mít to divné stínítko od lampičky na sobě. Chjo. Ještě, že jsem dneska sama doma jen odpoledne...

29.3.2010

Hej hola, už jsem dlouho nebyla  u doktora, tak jsem si tam dneska zašla - s rozříznutou packou

Pan doktor mi dal oblbovák a jal se mi šít pacinu, párkrát jsem s sebou cukla, mám pár vnitřních stehů a 3 kožní. Sestřička mi efektně zavázala tlapu a odhopkala jsem celá omámená domů. Místo večeře jsem dostala jen pár piškotů a teď chrupkám pánečkovi u nohou.

Panička uvažuje o připojištěný na úrazy ! 

22.3.2010

Ahojda, hlásí se jaro a já s ním. Všimli jste si, že venku všechno neuvěřitelně voní? Já jo, jezdím čumákem proklatě nízko u země a nasávám všechno živé i neživé. Chodím na cvičák, kde trénujem poslušnost a hlavně klid, když ostatní aportujou :-) Jinak z víkendu mám neuvěřitelné zážitky. V sobotu jsme se šli projít s páníkama po Pilníkovském okolí a jak si tak čmuchám, najednou přede mnou malá srnéčka, tož já se zarazím a stojím jak solnej sloup. Panička šeptá furt dokolečka "stůj"  a cupitá si to ke mě. Tož já stojím jak zkamenělá, než ke mě došla. A když  naposledy řekla stůj, zastavila se i malá srnéčka přede mnou, která už to chtěla zabalit a odejít, jako že už je se mnou  nůůůda. No nakonec odhopkala a já dostala véééélkou pochvalu. No a aby tomu nebyl konec, tak opodál další srneček, tak já ho vystavuju seč můžu a  představte si, on si přede mnou lehnul....Tak jsem byla pomalu odvlačena paničkou pryč. No a druhý den tenhle srneček ležel o kousek jinde. Že by byl nemocný, nebo zesláblý dlouhou zimou? Těžko říct. No nicméně, jsme s paničkou trénovali aporty - hodila mi ho z takový stráňky dolů, já tam běžím jak blbec a kousek od aportu vyběhne zajíc!!! Panička zařve "stůj" a já po 3 krocích stojím jak kámen. Pak  ke mě došla, abych zadaunovala na místě, kde zajoch ležel, a předtstavte si on tam byl malý zajíček!!! Tož jsem zase byla odvlečena paničkou pryč. No prostě jaro je tady, musíme dát zvěři trochu klídek, aby se nám rzmnožila a na podzim jsem si mohla pěkně zalovit!

Jo a dneska jsme byli zase na bažantí louce v Praze a poprvé se stopovačkou, což je teda velká nůda, páč mám paničku furt za zadkem. Ale i tak to bylo úspěšné odpoledne, 6 bažochů a asi 4 zajoši. Bohužel ani jeden nevystavený :-( No budem trénovat dál.

Fotenky jen z mobilu tady.

9.3.2010

Zdravím milí přátelé, dlouho jsem se neozvala. Tak alespoň telegraficky zmíním události minulých dní. 1) Umím APORT! konečně pořádně (podle paničky), tzn.že si s tou kládou i sednu a na povel ji pustím! Takže teď na každé procházce párkrát přinesu činku a mám odtrénováno. 2) Cítím se silná v kramflecích, tak se občas oženu po nějakém hafanovi - většinou cizím a většinou menším. Tudíž jsem si vysloužila přezdívku "Bestie" a několikráte jsem byla nekompromisně přitisknuta paničkou k zemi. Asi se jí to moc nelíbí... A zajedem za nějakým Desenským... 3) Měla jsem nějaké zdravotní potíže, před týdnem jsem měla hnačku jako bič, takže jsem byla na dietě a teď pro změnu od neděle střídavě kulhám a nekulhám na pravou přední, takže mám šetřící režim ( což je vidět z fotek ) 4) Minulý čtvrtek jsme zase začaly chodit na cvičák a musím se pochlubit, že jsem docela šikovná. 5) Výsledky kyčlí ještě nemám, panička bude urgovat pana Pepříka. 6) Jsem přihlášená na výstavu do Budějc 24.4. a prý pojedu i do Hlučína 8.5.

 

27.2.2010

Tož dneska su úplně vyřízená, byla jsem totiž na srazu pražských maďarů v Divoké Šárce. Sešlo se nás cca 13 maďarů, 2 výmaři a pak ještě nějaká drobotina. Ale hlavně - byla tam Ellie!!! Takže jsme se kočkovaly samozřejmě jenom spolu a zbytek zrzavců nás nezajímal. Fotoreportáže jsou tu a tu.

16.2.2010

Víkendové doktorování mám za sebou. Páníci mě normálně nechali uspat!!! Prý abych se na tom rentgenu nemlela. Paní Dr.mi udělala dva obrázky -  kyčlí a břicha. Ten první kvůli tomu, abych byla chovná fenečka (až udělám ty podzimky) a ten druhý, kvůli špendlíkům, který jsem snědla loni na podzim. Výsledky prvního obrázku ještě nevíme, ale druhý obrázek potvrdil, že žádný špendlíky už v břiše nemám, prý  jsem je všechny vykadila. No v sobotu mi bylo pěkně šoufl, motala jsem se, nožky se mi rozjížděli a furt bych spala. Ale v neděli už jsem byla ve své formě a šlo se na běžky s páníkama i s babi a dědou na Churáňov, kde měli být závody psích spřežení, nicméně my jsme přišli asi ve špatný čas a žádný spřežení jsme neviděli. Všichni běžkaři mě obdivovali a záviděli, když jsem táhla paničku, ale mě to moc neba a tak po chvíli si na ní počkám a  běžím vedle... (Fotenky z Churáňova) No a jedni prkýnkáři nás pobavili, když nás míjeli, tak říkali:"Ten pes vypadá velmi moudře!"  V pondělí jsme v Práglu s paničkou šli zase do třešňovky a jen tak pro formu jsem si vystavila bažocha, a taky jsem ho vyrazila. Jinak doma i venku trénujem aport. Už zkouším i dvoukilovýho "zajíce", ale ten je ještě fááákt těžkej.   

11.2.2010

Lovecké kynologii zdar! Panička na mě vymejšlí nějakou boudu, furt mluví o nějakých podzimkách Skoro denně musím přinášet nějaký aporty a nosit je v tlamě. Což o to běhání pro ně, a přinášení nazpátek mě baví, ale sednout si s tím na zadek a držet to jentak zbůhdarma v tlamě, je fááákt nůda, takže to vyplivnu. Ale prej to musíme furt trénovat. Pár fotek z tréninku zde. Ale do podzima času dost, né? Teď si zatím užíváme i v Práglu sněhu a dneska jsme vytáhli i prkýnka, když je ten prašan.O víkendu mi držte palce, budou mi rentgenovat kyčle a čipovat. A za odměnu zase pojedem na běžky.

6.2.2010

Ahoj milí mládežníci.  Je ze mě lazar, mám nějaký bebí na zadní tlapce a kulhám - ale jen když se mi chce. Když běžím za kámošem, tak jsem tryskomyš jako vždycky. ... Jóóó, abych nezapomněla, tak jsem taky rozkousala a následně sežrala píšťalku, abych jí o den později, po částech vyzvracela. Docela zábava ... 

Fotenky přidáváme z archivu - z ledna, kdy jsem poprvý táhla sáňky....

 

A leden se nám podařilo vymazat, ale byla u nás ta nejlepší návštěva a tj. Ellie, byla u nás 5 dní a řádili jsme spolu jako černá ruka, venku, s ostatními psy, i doma, no prostě všude….